WhatsApp pridáva funkciu na zjednodušenie používania

WhatsApp sa snaží pomôcť používateľom, aby mali prehľad o najnovších správach a aktualizáciách v rámci svojich konverzácií, a to pridaním nových „filtrov chatu„, ktoré uľahčia vyhľadávanie najnovších konverzácií WhatsApp v rôznych kategóriách.

Ako môžete vidieť na tomto príklade, filtre teraz roztriedia vaše diskusie D.M. do nasledujúcich kategórií:

  • Všetky – predvolené zobrazenie všetkých vašich správ.
  • Neprečítané – všetky vaše osobné konverzácie, ktoré potrebujete dohnať alebo na ktoré musíte odpovedať.
  • Skupiny – Všetky vaše skupinové konverzácie na jednom mieste.

Získate tak prehľad o dianí v aplikácii, takže budete môcť ľahšie spravovať svoje priame správy a zároveň budete mať prehľad o skupinových diskusiách v aplikácii.
WhatsApp uvádza, že najmä prehľad skupín bol veľmi žiadanou funkciou, ktorá poskytuje väčší dohľad nad rôznymi aktualizáciami jednotlivých skupín používateľov. Pretože s rastúcim používaním aplikácie WhatsApp, najmä na západných trhoch, čoraz viac ľudí spúšťa skupinové diskusie a môže byť ťažké udržať si prehľad o všetkých najnovších aktualizáciách, keď ste prihlásení do toľkých diskusií.

Aj keď sa, samozrejme, naďalej sústreďujeme na vaše priame konverzácie a na to, aby ste mali prehľad o najnovších správach, ktoré vám boli zaslané. Práve tu sa bude hodiť priečinok „Neprečítané“ a bude zaujímavé sledovať, ako aktualizácia pomôže zefektívniť zapojenie.

Zdá sa, že ide o praktickú revíziu, ktorá by mala pomôcť zvýrazniť najpálčivejšie aktualizácie pre každého jednotlivca. A vzhľadom na to, že WhatsApp si už dlho zachováva svoje základné používateľské rozhranie, je zaujímavé aj to, že Meta sa ho snaží osviežiť, pretože sa snaží rozšíriť používanie aplikácie a podporiť viac druhov zapojenia.

Čo v ideálnom prípade bude zahŕňať aj obchodné aktivity.

Hoci je WhatsApp najväčšou platformou na zasielanie správ na svete, Meta má problémy s adekvátnym speňažením aplikácie, pretože vkladanie reklám do konverzácií nie je prípustné.

Spoločnosť Meta však zaznamenala určitý úspech s aplikáciou WhatsApp for Business, najmä na rozvojových trhoch, a čím viac sa s ňou dokáže zladiť, tým viac príjmov môže Meta z aplikácie získať.

Aktualizovaná aplikácia U.I. by mohla byť ďalším malým krokom týmto smerom.

Mám otázku
💬 Potrebujete pomôcť?
Chat
Dobrý deň 👋
Ako Vám pomôžeme? 🧑‍🚀