Instagram reels môžu priniesť ešte väčší zážitok

Zdá sa, že Instagram experimentuje s novou možnosťou, ktorá by vám umožnila skryť popis a tlačidlá používateľského rozhrania v reels, čím by ste získali čistejší zážitok zo sledovania.

Ako môžete vidieť na tomto obrázku, ktorý zverejnil výskumník aplikácie Alessandro Paluzzi, Instagram experimentuje s tzv. režimom Clear Mode, ktorý by sa aktivoval dlhým stlačením na klipe Reel.

Instagram Clear Mode

Po jeho zapnutí by sa pred zrakom skrylo celé používateľské rozhranie a popisy, aby ste sa mohli lepšie sústrediť na hlavný obsah videa.

Čo je mimochodom takmer presne tá funkcia, ktorú pre tento účel pred vyše rokom odporučil používateľ Redditu, ktorý poznamenal, že Instagram by mohol jednoducho poskytnúť spôsob, ako vyčistiť obrazovku a obmedziť neporiadok, a zároveň pridať ikonu reproduktora ako alternatívu stlmenia.

Niekedy je totiž frustrujúce, keď prvky používateľského rozhrania zakrývajú obrazovku.

TikTok už má možnosť „vyčistiť displej“, ku ktorej sa dostanete dlhým stlačením klipu. Jediným obmedzením je, že vyčistiť displej môžete len pre každé sledované video, a to postupne, pretože hneď ako prejdete na ďalšie video, prvky používateľského rozhrania sa vrátia.

Čo dáva zmysel, pretože TikTok chce tvorcom poskytnúť uznanie a propagáciu a používateľom poskytnúť viac spôsobov interakcie. Ale vzhľadom na to, že táto funkcia už na TikToku je, zdá sa logické, že Instagram pridá to isté.

Mám otázku
💬 Potrebujete pomôcť?
Chat
Dobrý deň 👋
Ako Vám pomôžeme? 🧑‍🚀