Prvá romantická komédia v podaní AI

Medzi dôležité požiadavky minuloročných štrajkov scenáristov v Spojených štátoch patrilo obmedzenie používania umelej inteligencie vo filmovom priemysle. Mnohí sa obávajú, že im v budúcnosti vezme prácu. Obavy sú silné, ale zdá sa, že predstavitelia filmového sveta môžu zatiaľ pokojne spať.

Pred niekoľkými dňami bola predstavená upútavka na film vytvorený výlučne pomocou umelej inteligencie (AI). Nenaznačuje však, že pôjde o zaujímavé, nieto ešte prelomové dielo. Pravda, pocit môže umocniť fakt, že ide o romantickú komédiu, ale minútové video neprináša nič pozoruhodné. Ide preda len o prvé pokusy umelej inteligencie v tomto segmente.

Spoločnosť TCL, výrobca televízorov, ktorý stojí za romantickou komédiou Next Stop Paris, minulý rok spustil svoju bezplatnú streamovaciu službu TCLtv+.
Túto platformu možno používať len na televízoroch tejto značky a aby spoločnosť povzbudila zákazníkov k nákupu, rozhodla sa osloviť špecialistov na animáciu a umelú inteligenciu, aby pre ňu vytvorili špeciálny obsah.

Film, ktorého trailer bol zverejnený, bude rozprávať príbeh mladej ženy, ktorej snúbenec utečie zo svadby. Opustená sa rozhodne odcestovať do Paríža, kam mala ísť na svadobnú cestu so svojím budúcim manželom, a tam stretne tajomného muža, ktorý ju sprevádza na prehliadke mesta.

Zatiaľ čo techniku použitú pri natáčaní filmu možno považovať za prelomovú, dej je priemerný. Väčšina divákov si navyše okamžite všimne, že ide o dielo umelej inteligencie, keďže postavy pôsobia chladne a odťažito.

Minútu trvajúci trailer pripomína skôr reklamu. Film Next Stop Paris bude mať premiéru toto leto. Spoločnosť TCL vysvetľuje, že globálny produkčný tím, ktorý zahŕňa animátorov, odborníkov na umelú inteligenciu a inžinierov, pracoval na príbehu s originálnym scenárom a hercami. Vizuálna stránka však bola vytvorená pomocou najnovšej technológie animácie s umelou inteligenciou.

Mám otázku
💬 Potrebujete pomôcť?
Chat
Dobrý deň 👋
Ako Vám pomôžeme? 🧑‍🚀