Sociálne siete aktívne používa už 5 miliárd ľudí

mar 28,2024  No Comments

Sociálne siete sú našou každodennou súčasťou a nevieme si bez nich predstaviť náš život. Potvrdzuje to aj najnovšia výročná správa, ktorú spoločne pripravili analytická spoločnosť Meltwater a agentúra We Are Social.

Z ich spoločného prieskumu vyplýva, že počet aktívnych používateľov sociálnych sietí vlani prvýkrát prekročil hranicu piatich miliárd.

“Rok 2023 bol plný digitálnych míľnikov, a to vrátane sociálnych sietí. Počet používateľov na celom svete dosiahol 5,04 miliardy, čo za posledných 12 mesiacov predstavuje nárast o 266 miliónov, čo predstavuje medziročný nárast o 5,6 %,”

uviedli tvorcovia prieskumu vo svojej výročnej správe.

Zdôraznili, že číslo päť miliárd nemusí byť samo o sebe až také zaujímavé, ale treba si uvedomiť, že predstavuje 62 percent celkovej svetovej populácie.

“Typický používateľ sociálnych médií v súčasnosti trávi na vybraných sociálnych platformách 2 hodiny a 23 minút denne a každý mesiac využíva v priemere takmer sedem platforiem,”

uviedli autori.

TikTok dominuje štatistikám

Zároveň odhalili, že štatistikám teraz vládne TikTok. Používatelia na ňom trávia najviac času, pričom na platforme pre Android strávia v priemere 34 hodín mesačne, teda viac ako jednu hodinu každý deň. Druhé miesto patrí YouTube, kde ľudia sledujú videá v priemere 28 hodín mesačne.
K týmto časom je však potrebné pripočítať čas strávený na iných sociálnych sieťach. Typický používateľ internetu strávi na sociálnych sieťach v priemere 6 hodín a 40 minút denne.

Ako však správa upozorňuje, údaje o počte používateľov môžu byť trochu skreslené. Môže to byť spôsobené automatizovanými účtami alebo ľuďmi, ktorí sa registrujú pod viacerými identitami na rôznych platformách.
Napriek tomu táto správa jasne ukazuje, že digitálny priestor a sociálne siete sa stali kľúčovým prvkom v živote moderných ľudí a ich vplyv na celú spoločnosť je nespochybniteľný.

Mám otázku
💬 Potrebujete pomôcť?
Chat
Dobrý deň 👋
Ako Vám pomôžeme? 🧑‍🚀