Livestreamerka na Douyin zarobí 13,7 milióna dolárov za týždeň

Livestreamerka na Douyin sa nedávno stala virálnou pre svoju taktiku predaja „live“ formou, pri ktorej strávi iba tri sekundy predvádzaním produktu, ktorý predáva, a potom prejde na ďalší.

Zheng Xiangxiang, ktorá má viac ako 531 miliónov sledovateľov na čínskej platforme sociálnych sietí, podľa 8Days predala 10 miliónov kusov za sedem dní pomocou svojej ultra rýchlej prezentácie produktov.

Zheng údajne predala produkty za viac ako 100 miliónov juanov (13,7 milióna dolárov) a to len za jeden týždeň.

Zheng ponúka predovšetkým lacné veci počas svojich online predajov, pričom ceny sa pohybujú od 10,94 dolárov za každodenné predmety, ako sú vešiaky, až po 3,18 dolárov za oblečenie.

Vo svojich livestreamoch strávi Zheng tri sekundy predvádzaním každého produktu svojim divákom, buď ich zdvihnutím zo škatule, alebo ukážkou blízko kamery, predtým, než si ich posunie na bok a jej asistent jej podá ďalší predmet.

Zheng má pri tom bezcitný výraz a v kombinácii s jej rýchlym pohybom a oblečením, podobným tomu, ktorý mala na sebe čínska herečka Gina Jin vo filme „No More Bets“ z roku 2023, sa ukázal ako zábavný pre mnohých divákov online. Niektoré reposty jej videí už nazhromaždili viac ako 110 000 zobrazení.

Jeden používateľ YouTube poznamenal, že položky sotva videli, pretože „je to také rýchle kvôli zrýchleniu videa.“

Iný používateľ sa sťažoval, že položky nevidí jasne, pretože Zheng vytiahla oblečenie zo škatule len do polovice. „Naozaj to niekto kupuje?“ opýtal sa používateľ vo svojom komentári.

Po úspechu Zheng, Douyin (čínska sociálna sieť) údajne zaviedol nové pravidlo, ktoré zakazuje predajcom cez livestream predvádzať produkty, o ktorých nepovedia informácie, alebo neukážu viditeľne celý produkt.

Porušenie nového pravidla by podľa spoločnosti malo za následok pokutu pre predajcu alebo deaktiváciu účtu.

zdroj: yahoo.com

Mám otázku
💬 Potrebujete pomôcť?
Chat
Dobrý deň 👋
Ako Vám pomôžeme? 🧑‍🚀