Twitter pridáva prehrávanie videí Picture-in-Picture a testuje nové možnosti sťahovania videí

Twitter pridáva prehrávanie videí Picture-in-Picture a testuje nové možnosti sťahovania videí

Elon Musk nedávno sľúbil, že nové aktualizácie videí na Twitteri budú pribúdať v rýchlom slede, a rozhodne to dodržiava – používateľom Twitteru sa teraz sprístupnili dve nové aktualizácie videí.

Po prvé, dlho očakávané okno prehrávania picture-in-picture (PiP) na Twitteri je teraz aktívne na všetkých platformách, čo vám umožní pokračovať v prezeraní videoklipu počas posúvania aplikácie.

To uľahčí multitasking, na rozdiel napríklad od sledovania na televíznej obrazovke a zároveň prechádzania tweetov. Čo by tiež mohlo pomôcť Twitteru zvýšiť jeho hodnotu ako jediného zábavného a informačného riešenia, na rozdiel od toho, aby bol tradične doplnkovým prvkom.

Myslíme tým, že v mnohých prípadoch je Twitter už teraz hlavným zdrojom pozornosti používateľov počas celého dňa. Ale hoci je „second-screening“ kľúčovým trendom medzi používateľmi Twitteru už roky, Twitter nikdy nedokázal efektívne využiť toto správanie a maximalizovať zapojenie používateľov na základe viacerých vstupov.

Twitter skúšal rôzne spôsoby integrácie videoobsahu s tweetmi v nádeji, že ich spojí a stane sa všadeprítomnejšou jednotnou platformou.

Twitter Apple TV integráciaAle hoci sa zdá, že koncepcia zobrazovania tweetov a streamovaného obsahu na jednej obrazovke má zmysel, vo všeobecnosti sa používatelia doteraz viac prikláňali k tradičnému správaniu.

Ak existuje spôsob, ako tieto dve možnosti spojiť, mohol by sa Twitter skutočne stať hodnotnejšou platformou a picture-in-picture by mohol byť jedným zo spôsobov, ako to uskutočniť. A možno teraz budú používatelia skutočne vnímavejší k tomu, aby mali na obrazovke viacero kanálov – najmä ak vezmeme do úvahy aj nárast trendov, ako sú „sludge“ klipy na TikToku, ktoré prezentujú rôzne pohyblivé časti v rámci jedného zobrazenia.

V minulosti to pre nás mohlo byť ohromujúce, keďže sme sa prispôsobili tomu, že sa nám prostredníctvom televíznej obrazovky alebo filmového plátna prezentujú jednotlivé videokanály. Možno sa však teraz konzumné správanie posunulo natoľko, že používatelia budú skutočne otvorenejší zobrazeniu PiP, a to by mohlo mať silnejší ohlas u používateľov Twitteru.

Twitter v to určite dúfa, vzhľadom na to, že pod vedením nastupujúcej generálnej riaditeľky Lindy Yaccarino sa bude snažiť viac zamerať na video obsah. Yaccarino má skúsenosti s televíznym vysielaním a zdá sa, že práve týmto smerom sa Twitter teraz uberá, pričom nová exkluzívna relácia Tuckera Carlsona na Twitteri má byť prvou kabínou v tomto novom rebríčku.

Stať sa viac centrom pre všetky druhy správ a zábavy by mohlo byť pre Twitter životaschopnejšou cestou rastu – najmä ak sa mu podarí presvedčiť spravodajské kanály, aby začali vysielať priamo do aplikácie. A keďže sa blížia ďalšie voľby v USA, mohlo by to pomôcť zvýšiť zameranie platformy a prinútiť viac používateľov tráviť v aplikácii viac času.

Na inom fronte Twitter teraz experimentuje aj s možnosťou natívneho sťahovania videí v aplikácii.

Twitter video download testMnohí používatelia o to žiadali už nejaký čas a opäť, keďže Twitter sa má viac zamerať na video obsah, mohlo by to byť ďalším cenným doplnkom do jeho prezentačnej a produkčnej línie.

Samostatne sa každá z týchto aktualizácií – spolu s variabilným ovládaním rýchlosti prehrávania a nahrávaním v rozlíšení 1080p – môže javiť ako relatívne malá, pričom spôsob, akým ich Twitter zavádza, bez fanfár, by tiež mohol minimalizovať ich potenciálny vplyv. Spoločne však Twitter významne investuje do zlepšenia svojej videoslužby, ktorá, ako už bolo uvedené, sa zrejme stane kľúčovým prvkom ďalšej fázy Elonovho projektu Twitter 2.0.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Štúdio
Kde nás nájdete

budova E-office

Námestie SNP 6

960 01 Zvolen

© 2023 ToTheMoon Studio – Všetky práva vyhradené | Zásady cookies | Ochrana osobných údajov