Snapchat je už možné používať aj cez webové rozhranie

Snapchat je už možné používať aj cez webové rozhranie

Sociálna sieť Snapchat sprístupňuje webové rozhranie pre všetkých používateľov.

Túto možnosť ohlásila spoločnosť už v júli, čím sa platforma prvýkrát dostala mimo mobilných zariadení. Vtedy však bola prístupná len platiacim používateľom v rámci nadstavby Snapchat Plus. Teraz ju na svojej oficiálnej stránke Snap.com uvádza ako novinku pre všetkých v rámci zoznamu nových funkcií, ktoré plánuje spustiť počas jesene.

Webová verzia Snapchatu na adrese web.snapchat.com poskytne používateľom väčšiu plochu a pohodlie na chatovanie a videohovory s ostatnými používateľmi v tom istom okne. Snapchat uvádza, že na telefonovanie využije ich platformu každý mesiac okolo sto miliónov používateľov a zvyčajne si počas toho aj píšu.

Platenú verziu spustil Snapchat koncom júna a ako uvádza portál TheVerge.com, asi šlo o dobrý ťah, keďže podľa tvrdení spoločnosti sa jej podarilo do polovice augusta získať milión platiacich používateľov. Tí za mesačný poplatok 3,99 dolára získajú funkcie ako zmena ikony aplikácie či možnosť zobraziť si, ktorí ľudia si pozreli ich príbeh.

Snapchat na Slovensku nepatrí medzi najviac využívané sociálne siete a spolu s Twitterom je trochu v tieni Facebooku, Instagramu, ale aj rastúceho TikToku. Čo sa týka Instagramu, ten pôvodne tiež nemal webové rozhranie, hoci existovali možnosti, ako toto obmedzenie obísť. Od apríla 2020 je ale aj na tejto sociálnej sieti možnosť pridávať príspevky priamo z počítača.

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Štúdio
Kde nás nájdete

budova E-office

Námestie SNP 6

960 01 Zvolen

© 2023 ToTheMoon Studio – Všetky práva vyhradené | Zásady cookies | Ochrana osobných údajov